Hlavním sponzorem WordCamp Praha je Český Hosting

Hlavním sponzorem WordCampu Praha 2015 je přední poskytovatel webhostingových služeb – Český hosting. Více než 11 let zkušeností v oboru a přes 40 000 spravovaných domén řadí Český hosting mezi největší poskytovatele v České republice.

Nejoblíbenějším produktem Českého hostingu je univerzální sdílený webhosting – jediný výkonný program zahrnující širokou nabídku služeb a technologií, s vysokou spolehlivostí a bezpečností a snadným ovládáním. Provoz služeb zajišťuje tým zkušených techniků a ochotná zákaznická podpora, se kterou jsou zákazníci podle dlouhodobého hodnocení maximálně spokojeni.

Kromě sdíleného webhostingu najdete v portfoliu služeb Českého hostingu i pronájem virtuálních a dedikovaných managed serverů. Managed servery kombinují výhody vyhrazeného výkonu a kompletního dohledu a správy serveru pracovníky poskytovatele. Zákazník tak dostane vyladěný server, o který se nemusí starat, s administračním rozhraním pro správu služeb a možností na serveru provozovat libovolný počet domén. Zejména virtuální managed servery se v poslední době těší velké oblibě, zejména u uživatelů, kteří chtějí levně hostovat mnoho webů, mají provozně náročné aplikace, nebo potřebují speciální nastavení.

Ze serverů Českého hostingu aktuálně běží skoro 6 000 instalací WordPressu, je to mezi uživateli nejoblíbenější open source redakční systém. Nejen pro možnost jeho snadné automatické instalace z administračního rozhraní, ale zejména pro dobré fungování, kterému napomáhá výkonné prostředí.

Vyzkoušejte si služby Českého hostingu zdarma a přijďte si poslechnout přednášku o zkušenostech předního webhostera s WordPressem, nebo si jen tak popovídat a provozu Vašeho webu.

KTStudio podporuje WordCamp Praha 2015

Další ze sponzorů WordCamp Praha,je KTStudio, mimo jiné autor WP Frameworku.

KTStudio.cz je team developerů, kteří se zabývají vytvářením webových stránek a projektů na systému WordPress. Jejich hlavním cílem je poskytovat dlouhodobou podporu klientům s dalším rozvojem a vývojem jejich projektu. Pří vytváření stránek nepoužívají pluginy ani jiné již hotové šablony třetích stran – ty často v budoucnu přinesou problémy, které s klienty nemá možnost kdo řešit, protože se jedná o cizí kódy, často bez možnosti editace nebo kvalitní aktualizace. KTStudio.cz se proto zaměřuje na vývoj těch projektů, které sebou nesou dlouhodobý potenciál a je třeba mít pro ně připravený stabilní a kvalitní team, který se o technickou část postará.

KTStudio.cz je také autorem několika projektů jako je WPFramework.cz, který je určen pro snadnou, rychlou a objektově orientovanou tvorbu WordPress šablon. Také aktivně připravují a neustále rozšiřují vlastní systém E-shopu pro WordPress – WPeshop.cz. Oba dva projekty vznikly právě za účelem toho, aby klienti nebyli odkázáni na dodavatele třetích stran. Všechny kódy, řešení a části aplikace jsou připraveny na míru potřebám zadavatele, který se pak může ve 100% spolehnout na team, který má po ruce a je připraven splnit všechny jeho náročné požadavky.

Pluginy a Premium šablony jsou cestou pro ty, kteří to s webovým projektem nemyslí skutečně vážně. Pro ty ostatní tu můžeme být my.

Heartbeat API s Jaroslavem Polakovičem

Další z nadupaných developerských přednášek je ta o Heartbeat API. Jako jedna z mála v developerské části je v českém jazyce a přednášet bude Jaroslav Polakovič, který je součástí týmu xwp.co, VIP partnera WordPress.com.
Co to vlastně je Heartbeat API? Ve WordPressu se s ním můžete setkat od verze 3.6 a pokud aktivně s WordPressem pracujete, jeho působení vidíte téměř neustále. Pojmenování “Heartbeat” je velmi příhodné, protože pracuje v cyklech, které připomínají tlukot lidského srdce. V podstatě se jedná o komunikaci serveru a prohlížeče, kdy v pravidelných cyklech, WordPress komunikuje na pozadí.

Heartbeat se stará například o zamknutí postu v reálném čase, tak aby jej mohl editovat pouze jeden uživatel, nebo o automatické ukládání revizí.

Franz Josef Kaiser bude přednášet o lepší automatizaci developerských procesů

Automatizace procesů vývoje je mezi developery poměrně časté téma a Franz bude na své přednášce popisovat, jak využít dostupné nástrojem pro lepší a kvalitnější výsledky vaší práce.

Jak přednášku popisuje přímo Franz:

By now everybody knows that CSS pre-processors let someone write more in less time. Some people also use task automation (with Grunt and similar tools) to save even more time. What is overlooked by the great majority of developers is how much time it takes to *debug* or to find bugs. The question I want to tackle is: How can you stop debugging by stopping to make mistakes? I want to show how to integrate QA/Quality Assurance tools in the development workflow as one part of my talk. The other half will be how to speed up the dev workflow by using all the kool new toys: WP CLI to build test data, Vagrant and Puppet to build easily changeable dev boxes and also how to use Git, NPM/Nodejs and Grunt to home brew your own CI stack.

Goal of the talk is to teach people how to find more time for the important tasks, sky rocket their quality and deliver work like an enterprise level agency.

Z mého pohledu další přednáška, na které by žádný developer neměl chybět.

Lynt services podpořil WordCamp!

lyntRád bych Vám představil sponzora WordCampu Praha 2015 – společnost Lynt services s.r.o.. Jedná se o jednu z mála firem, která profesionálně spravuje zákazníkům weby na WordPressu. Lynt services se ale zaměřuje na tři klíčové oblasti v IT, které každá menší a střední firma nutně potřebuje.

První oblastí je kvalitní síťová infrastruktura – specialisté z Lyntu navrhují a spravují sítě různých velikostí. Od malých kancelářských sítí s několika málo aktivními prvky po velké korporátní sítě založených na enterprise technologiích Cisco a Microsoft. Samozřejmostí jsou také webservery na platformě Linux.

Druhou důležitou oblastí je vývoj webových aplikací – od malých webových stránek, přes e-shopy, až k velkým informačním systémům pro telekomunikační operátory. Množství stránek tvoří právě na redakčním systému WordPress, kde jsou pro ně důležité tři faktory – rychlost, bezpečnost a kvalitní obsah.

Poslední, neméně důležitou, oblastí je internetový marketing. Marketingoví specialisté jsou odborníci především na analytiku (pokročilá práce s Universal Analytics, Google Tag Manager,…), správnou strukturu webu z hlediska SEO a PPC kampaně, což dokládá certifikace Google Partner a pozvání do akceleračního programu Google pro klíčové partnery.

Ať už tedy řešíte v IT prakticky cokoliv, Lynt vám může dát odpověď. O jednotlivých odvětvích vycházejí články na firemním blogu Lyntu.

WrongWare.cz se připojila ke sponzorům WordCamp Praha

wrongware

Jsme Ostravská developerská agentura, která se specializuje na tvorbu malých a středních firemních webů na platformě WordPress. Zároveň poskytujeme websourcing některým českým agenturám či klientům v zahraničí. Je nám ctí spolupracovat například s digitální divizí agentury McCANN-ERICKSON PRAGUE nebo hvězdnou agenturou RobertNemec.com. Mezi naše klienty patří rovněž specialista na oddlužení společnost Abivia (firma roku 2013 v Moravskoslezském kraji).

WrongWare.cz

Dalším sponzorem WordCampu je společnost iParťák

iParťák svým klientům pomáhá s přípravou webových stránek. Jeho výhodou je, že kromě vytvoření grafiky a jejího nasazení na web klientům píše i texty. Každý si tak může objednat webové stránky od nuly, a to včetně detailního zaškolení a konzultací. iParťák služby nabízí i samostatně, a proto u něj řada klientů poptává jen úpravy stránek na WordPressu i jiných systémech či sepsání textů a článků.

Základem jeho služeb je rychlá a pohotová komunikace. iParťáci klientům nabízí pomoc s malými i velkými projekty a dlouhodobou správu stránek tak, aby na ně klient nikdy nebyl sám. Kromě toho klientům s omezeným rozpočtem navrhují alternativní možnosti za nižší cenu a pomáhají jim najít nejlepší možné řešení, které bude pasovat na jejich potřeby. Mezi projekty iParťáků patří např. web WordPress.cz a magazín MladýPodnikatel.cz. Kontaktovat je můžete zde.

Tisková zpráva WordCamp Praha 2015

Dne 28. února 2015 se uskuteční konference WordCamp Praha 2015, která se bude věnovat redakčnímu systému WordPress z pohledu uživatelů i vývojářů a tématům týkajícím se tvorby a provozu internetových stránek.. WordCamp bude probíhat v prostorách VŠE v Praze za podpory společnosti cesky-hosting.cz (THINline interactive s.r.o.).

Konference bude rozdělena do dvou sérií přednášek, kde první série nazvaná „Uživatelé“ bude věnována všem blogerům, správcům a uživatelům WordPressu a druhá série přednášek s názvem „Developeři“ půjde více do hloubky WordPressu a je vhodná pro programátory, kodéry či pokročilé uživatele WordPressu. Každá přednáška bude trvat 45 minut a bude následována 15 minutovou přestávkou, kdy bude možné se občerstvit či přejít na druhou linii přednášek. Novinkou letos budou workshopy, na kterých se budou probírat ukázky a návody v praxi.

Z celkového počtu 16 přednášek bude více jak půlka v angličtině a obě linie přednášek budou prezentovat odborníci na slovo vzatí, jako například Jack Lenox (Automattic.com), Davor Altman (ManageWP.com), Amir Helzer (OntheGoSystems.com), Jaroslav Polakovič (x-team.com), Marko Heijnen (GlotPress), Tomasz Dziuda (gavick.com), Adam Trachtman (lucidcircus.com), Pavel Ungr a další.

Kompletní program najdete na stránkách akce zde.

Cena vstupenky je stanovena na 599Kč s tím že do konce ledna lze lístek koupit za 399 Kč. V prodeji je 400 lístků, které se prodávají přímo na stránkách akce.

Český hosting

Oficiálním sponzorem Word Camp Praha 2015 je Český hosting. Bezpečný a výkonný webhosting pro WordPress.

Český hosting: domény | webhosting | virtuální servery

redlogo

Jack Lenox – Tvorba šablon pomocí Rest API

Rest API, je aktuální téma pro každého WordPress vývojáře a vzhledem k tomu, že se v nejbližší době počítá se sloučením s jádrem WordPressu, bude Rest API stále více používáno.
Jak zahrnout Rest API do vývoje šablon pro WordPress, o možných nástrahách a výhod využití této technologie, přijede přednášet Jack Lenox, Design Engineer v Theme Generation ve společnosti Automattic, jenž stojí za WordPress.com a WordPressem jako takovým.

Přijďte si poslechnout, jakým směrem se bude posouvat vývoj témat pro WordPress v nejbližší budoucnosti.